Od czego zacząć planowanie wesela?


Zaręczyliście się i… co dalej? Część par woli nie tracić czasu i od razu przystępuje do planowania wesela. Przygotowania do uroczystości są często skomplikowane i wymagają dobrej organizacji. Dzisiaj podpowiemy, na czym się skoncentrować na początku drogi i co zrobić, żeby uroczystość była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, a przede wszystkim dokładnie taka, jak wymarzyła sobie Para Młoda.

Jak zorganizować ślub w województwie małopolskim i śląskim?

Narzeczeni w pierwszej kolejności powinni wybrać datę ślubu. Choć uroczystość można urządzać o każdej porze roku, największym obłożeniem cieszą się miesiące letnie, a szczególnie te, które w nazwie mają literkę „r”. Dlaczego tak jest? Trudno powiedzieć. Niektórzy dowodzą, że „r” symbolizuje szczęście, inni że rodzinę – przesąd ten ma związek z ludowymi wierzeniami. Planując więc ślub w czerwcu lub sierpniu musimy pamiętać, że w tych miesiącach dostępność sal weselnych może być ograniczona, a ewentualne wolne terminy mogą być odleglejsze niż w przypadku innych dat.

Po wybraniu konkretnej daty, pora przysiąść nad kartką i ustalić listę gości. Warto poświęcić temu chwilę po to, żeby uwzględnić wszystkich, których chcemy mieć przy sobie w tym wyjątkowym dniu. Następnym punktem przygotowań weselnych musi być ustalenie budżetu. Każda Para Młoda posiada różne możliwości finansowe, ale ustalenie, do jakiej kwoty wydatki na ślub są akceptowalne, będzie bardzo ważne i pomoże lepiej zarządzać funduszami, dzieląc pieniądze na wynajem sali, zespołu, fotografa czy suknię ślubną.

Idealny Dom Weselny: Jaworzno, Mysłowice, Wadowice, Olkusz, Chrzanów, Katowice

Po tych ustaleniach przyjdzie kolej na znalezienie idealnej sali weselnej i zarezerwowanie terminu. W naszym Domu Weselnym organizujemy zarówno duże i huczne uroczystości, jak i kameralne imprezy w gronie najbliższych. Oprócz pięknej i przestronnej sali z miejscami do biesiadowania, strefą taneczną oraz podestem dla orkiestry, dysponujemy także wspaniałym ogrodem i altaną, gdzie wyprawiamy wesela plenerowe. Jeśli właśnie szukacie idealnego miejsca na celebrowanie ślubu, nasza oferta może przypaść Wam do gustu! Zachęcamy do kontaktu – z chęcią omówimy szczegóły i postaramy się zrobić wszystko, żeby dzień zaślubin na długo pozostał w Waszej pamięci.

+ There are no comments

Add yours